Mgr. René Zgažar

advokát

René je absolventem Právnické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Po studiích absolvoval koncipientskou praxi se zaměřením na obchodní právo, právo nemovitostí a konkursní právo v Advokátní kanceláři Záděrová, Záděrová a partneři v Ostravě. Poté nastoupil na pozici podnikového právníka pro skupinu ZETOR, následně se stal členem managementu jako vedoucí právního odboru a později jeho ředitel. Pro skupinu ZETOR řešil zejména smluvní vztahy při dodávkách traktorů a náhradních dílů v tuzemském, tak i v mezinárodním obchodním styku, v oblasti nemovitostí se zaměřoval na jeho další rozvoj a využití areálu skupiny ZETOR v Brně.

V roce 2016 založil vlastní advokátní kancelář v Brně. V roce 2023 nastoupil do advokátní kanceláře Plavec & Partners, kde působí jako spolupracující advokát a vedoucí regionální pobočky kanceláře v Chrudimi.

Pobočka v Chrudimi zajišťuje právní servis význačným regionálním podnikům při korporátních operacích, vymáhání pohledávek a smluvním zajištění obchodních vztahů.

V rámci advokátní kanceláře Plavec & Partners se René zaměřuje na problematiku tvorby obchodních smluv a úpravu vztahů z nich vyplývajících, práva nemovitostí, korporátního a pracovního práva.